Ваљево лого
English Version
Latinica
Штампај Подели
 

Сервисне информације Ваљево, 29.07.2010.
Постројење за прераду отпадних вода поново ради, 29.07.2010.
Постројење за прераду отпадних вода поново ради
 
Постројење за прераду отпадних вода у Ваљеву, након кратког прекида рада, услед појаве мазута у канализационој мрежи, јутрос у 4 сата је наставило са радом. Прве количине мазута уочене су у недељу, а количине мазута који је истекао у реку Колубару, као и штета на Постројењу, још се утврђују.
 
Инспекцијске служба Града Ваљева су од понедељка испитивале узрок појаве мазута и утврђено је да он није изливен из правца града, оближње “Топлане”, фабрике “Србијанка”, Здравственог центра Ваљево и Насеља “Пети пук”, који сви користе мазут за рад, или грејање.
 
У истрагу су укључене републичке водопривредна инспекција и инспекција за заштиту животне средине, које су преузеле даље ингеренције за утврђивање узрока и починилаца ове хаварије. Интензивном акцијом ЈКП “Водовод Ваљево” и Холдинг компаније “Крушик” утврђен је узрок истицања мазута и убрзо саниран.
 
“Због престанка континуираног рада постројења отпадних вода, нарушена је равнотежа у процесу биолошког пречишћавања отпадних вода. За регенерацију биолошког филтера и успостављања биолошке равнотеже у процесу пречишћавања отпадних вода, биће потребно најмање 3-4 недеље”, саопштавају из ЈКП “Водовод Ваљево”.
 
 

Остале вести:

02.09.2010.  Поздрав првацима - Друштво
30.08.2010.  Седница Градског већа - Политика
25.08.2010.  Град купио имовину Стефила - Привреда

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10    
Приказано од 1. до 10. вести.
Impressum