Одржана 16. Светосавска атлетска трка

Почетак » Одржана 16. Светосавска атлетска трка » Вести » Одржана 16. Светосавска атлетска трка
Победници 16. Светосавске атлетске трке у Ваљеву су државни и првак Балкана на 1.500 метара Јасмин Љајић из Новог Пазара, и Соња Столић из зрењанинског “Пролетера“. Љајић је на 5.000 метара победио испред лазаревачког ветерана Саше Столића и Уроша Кутлашића из Ужица.

Код јуниора, на истој стази, први је био Милош Митровић из Ужица, други Харис Ајдаревић из Новог Пазара и трећи Жарко Новаковић из Уба.

У трци сениорки на 3.000 метара, Соња Столић победила је испред Ане Суботић из Ивањице и Елведине Зорнић из Новог Пазара.

Међу јуниоркама прва два места су освојиле Шапчанке Јагода Зечевић и Нађа Церовац, док је трећа била Ана Секулић из Ужица.

Светосавска трка, која се налази у званичном календару Атлетског савеза Србије, означава почетак званичне такмичарске сезоне, а ове године је окупила око 300 учесника, од предшколаца до војника и полицајаца, односно ветерана. Она је уједно била генерална проба за недељни “Бели крос“ у београдском Кошутњаку.