У приградском насељу Седлари, асфалтирана је деоница пута Мандићи-Ракићи, у дужини од 700 метара, за шта је утрошено 1,5 милиона динара. Урађена је и узбрдица до куће у којој живи особа са инвалидитетом, а градоначелник Ваљева др Слободан Гвозденовић, који је данас обишао радове је истакао да Град настоји да изађе у сусрет и у оваквим ситуацијама и да олакша својим суграђанима, нарочито онима који долазе из социјално рањивих категорија.
„Живот вам намеће проблеме, које морате решавати на лицу места, не може се све планирати. Трудимо се да где год је могуће, решимо такве ствари“, рекао је градоначелник на почетку обиласка асфалтиране деонице пута у Седларима.
Ово је била прилика и да информише јавност да је последњих неколико недеља урађено доста улица у граду, било да је у питању реконструкција, или асфалтирање. Урађене су улице Прве бразде, Даничићева, Палих бораца, део Кнез Михаилове, Синђелићеве, Миливоја Радосављевића, улазна страна Дуплих трака у дужини од 600 метара се управо ради.
„Део Улице Владе Зечевића је недавно асфалтиран, а тај део града и ова улица 40 година није рађен на прави начин, уз тротоаре и ивичњаке, што је сад урађено. Завршен је и крак Улице Јакова Ненадовића. Све укупно, урађено је улица у дужини 2.336 метара, вредности 22,5 милиона динара са ПДВ-ом. Доста смо радили ове године. Радимо и реконструкцију водоводне мреже. У Улици 25. јуна у Новом насељу се мењају азбестне цеви. У разговору са Зораном Трифуновићем, начелником Одељења за инфраструктуру добио сам податак да смо укупно, заједно са државом Србијом, односно са ЈП „Путеви Србије“ урадили око 50 км путева на територији града Ваљева, само у овој години! Ово предузеће је радило у Забрдици, затим пут преко Богдановића брда, санацију два клизишта у Клинцима и Паунама. Заиста смо ове године, а нарочито последњих пар месеци, имали интензивну активност и трудићемо се да у још жешћем темпу наставимо и идуће године“, рекао је градоначелник, који је поновио да је циљ ове градске власти да равномерно ради и у сеоском и у градском подручју.
„Велики број сеоских путева је пресут, имали смо елементарне непогоде у јулу месецу са незапамћеним кишама. Похвалио бих начелника Трифуновића и његове сараднике на интензивној грађевинској активности ове године. Преко 80% средстава које смо предвидели за јавне набавке у ове намене су утрошени и прилично сам задовољан. Наравно, увек може боље, али ову сезону оцењујем врло добром четворком“, оценио је градоначелник Ваљева досадашњу грађевинску сезону у Ваљеву.
„Расписан је тендер за пројекат реконструкције Улице Вука Караџића, која је једна од најважнијих улица у граду и сигурно ћемо идуће године радити темељну реконструкцију ове улице у којој се налазе многе значајне институције. Расписан је тендер за израду Улице Мирка Обрадовића, која је важна улица. Расписан је тендер за израду улице кроз Индустријску зону. Очекује нас пуно посла и сигуран сам да ће следећа година бити година са интензивним активностима, бар што се тиче путне инфраструктуре и свега онога што се тиче инфраструктуре у Ваљеву. Сама замена водоводне мреже у Новом насељу и Попарама је изузетно важна, јер је циљ да се смање губици воде у водоводној мрежи. Већ се воде разговори и на ту тему“, закључио је др Слободан Гвозденовић, градоначелник Ваљева, приликом обиласка асфалтираног пута у Седларима.
ПУТ У СЛОВЕНИЈУ И НЕМАЧКУ
„У Словенији смо недавно разговарали са људима који би требало да нам помогну око решавања проблема око Фабрике за пречишћавање воде испод бране Стубо-Ровни. Та фабрика је изузетно скупа, анахрона и није у складу са овим временом, у коме живимо. Покушаћемо да решимо тај проблем, тако што ћемо променити технологију, прећи ћемо на ултрафилтрацију. Да би постојећа фабрика радила, потребно је 15 до 20 запослених и то са врло специфичним занимањима, од оних са средњом школом хемијских техничара, биотехничара, до оних са факултетом, који би требали да имају одређене референце да раде у таквој фабрици. Са свим трошковима струје, хемикалија, платама, годишње би нам требало око 50 милиона динара. Ова варијанта са ултрафилтрацијом би износила нешто мање са свим додатним садржајима, пумпама итд. То би била инвестиција која би се исплатила за годину дана. Шта ће бити са постојећом фабриком, заиста нећу да коментаришем, али морамо имати план да смањимо трошкове. Још увек је на снази и Уредба Владе о забрани запошљавања, тако да је пројекат са старом фабриком воде, која је већ направљена, у овом тренутку неизводљив. Морамо бити брзи, оперативни и прагматични да решимо проблем са водоснабдевањем у подбранским селима и олакшамо живот мештанима ових села, који се оправдано буне.
У Немачкој сам са својим школским другом Владом Стефановићем, који је изузетно позициониран у Франкфурту и ради на једном врло одговорном послу, разговарао са представницима немачких осигуравајућих кућа. Они су изразили велико интересовање за тзв. здравствени туризам, јер су људи спремни да улажу у бање. Ја сам их убедио да су Дивчибаре изузетно добра локација, јер је то ваздушна бања, која је уникат у Србији и због надморске висине, због повољног географског положаја и близине Београда, али и због руже ветрова која тамо дува. Нигде у Србији немате такву ваздушну бању. Донео сам им једну публиакцију о Ваљеву, на основу које смо причали о инвестицијама у наш град. Већ су информисани да немачки инвеститор треба да дође у Индустријску зону и да се све ово ради у сарадњи са српском Владом. Оно што је њих највише интересовало је здравствени туризам и за Нову годину, када буду дошли у Ваљево, увериће се како и на који начин се то може покренути на Дивчибарама“, испричао је градоначелник Ваљева др Слободан Гвозденовић сврху и резултат свог недавног боравка у Словенији и Немачкој.